All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ battery chicken cage ] match 1127 Products.
Q235 Hot Galvanizing Battery Chicken Cage System 3-10 Tiers For Hens
| Name: | Layer Chicken Battery Cage System |
|---|---|
| Material: | Q235 Hot Galvanizing After Welding |
| Type: | A&H Type |
A Type Layer Battery Chicken Cage System In Poultry Farm Big Capacity
| Product Name: | Battery Cage System In Poultry |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
A Type Battery Chicken Cage For Poultry 5Tiers Q235A Automatic
| Product Name: | A Type Battery Cages For Poultry Chicken Layer |
|---|---|
| Condition: | New |
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
A Type Layer Battery Chicken Cage System In Poultry Farm Big Capacity
| Product Name: | Battery Cage System In Poultry |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
1480x1750x440mm Battery Chicken Cage
| Keywords: | Battery Cages For Broilers, Broiler Chicken Cage |
|---|---|
| Tier: | 4 Floors |
| Cage Dimension: | 1480x1750x440mm |
192 Birds / Set Battery Chicken Cage For Broiler Poultry Farming Equipment
| Product Name: | Poultry Battery Cages Chicken Cage For Broiler |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Broiler Chicken Cage |
192 Chickens / Set H Type Battery Chicken Cage Chicken Farming Cage Automatic
| Name: | Poultry Farm |
|---|---|
| Application: | Poultry Field |
| Usage: | Egg Laying Hens |
Poultry Battery Chicken Cage For Layers And 120 Layers 10 Tiers
| Product Name: | Battery Cages For Layers And 120 Layers Chicken Cages Poultry Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Automatic Laying Hen Battery Chicken Cages System Egg Layer H Type 192 Birds
| Product Name: | Egg Layer Battery H Type Chicken Cages System |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Hot Galvanized Battery Chicken Cage For Broiler 17 Chicks / Cell
| Product Name: | Broiler Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot Galvanized Steel Wire Mesh |

