All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ battery chicken cage ] match 1127 Products.
4 Tiers Poultry Farm Egg Layer Battery Chicken Cage With Automatic Nipple Drinker
| Condition: | New |
|---|---|
| Product Name: | 4 Tiers Poultry Farm Egg Layer Battery Chicken Cage |
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
4 Tier Battery Chicken Cage Battery Farm Chickens Cage For Poultry House
| Product Name: | 4 Tier Chicken Layer Cage, Battery Farm Chickens Cage |
|---|---|
| Type: | A Frame |
| Material: | Galvanized Steel Chicken Cage |
4 Floors Battery Chicken Cage Equipment
| Other Name: | Battery Cage For Layers And Broilers |
|---|---|
| Type: | Battery Cage System H Type |
| Material: | Hot Dipped Galvanized |
3.0mm Q235 H Type Battery Chicken Cage 4 Floors Poultry Farming Equipment
| Name: | Battery Cage System |
|---|---|
| Type: | Battery Cages Laying Hens, H Type |
| Tier: | 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10 Tiers Of Battery Cage |
Locally Made Battery Chicken Cage Equipment 3-9tiers 650x625x500mm Size SONCAP
| Keywords: | Battery Cage System, Locally Made Battery Cage |
|---|---|
| Cell Size: | 650x625x500mm |
| Model: | H Frame/Type Layer Chicken Cage |
Boost Your Poultry Farm's Efficiency with Automatic Manure Cleaning Battery Chicken Cages
| Color: | Silver White |
|---|---|
| Size: | 650mmx1250mm |
| Material: | Hot Dipped Galvanized Steel |
Poultry Chicken Farm Battery Chicken Cage Equipment 96 Birds / Set
| Product Name: | Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
10000 Layers Chicken Cage Used Battery Chicken Cage
| Product Name: | Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
Full Automatic Hot Galvanized Battery Chicken Cage With Egg Collection System
| Product Name: | Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
65*62.5 Cm H Type Battery Chicken Cage Big Size
| Product Name: | Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |

