All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ battery chicken cage ] match 1127 Products.
A Frame Hot Dipped Layer Battery Chicken Cage 4 Layers / Cell
| Product Name: | Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
A Frame Hot Dipped Layer Battery Chicken Cage 4 Layers / Cell
| Product Name: | Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
Poultry Farming Battery Chicken Cages System H Type Automatic Laying Hens Egg 8Tiers
| Product Name: | H Type Automatic Battery Laying Hens Egg Chicken Cages System |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Layer Battery Chicken Cage System Automatic Laying Hen Egg H Type Q235A 6Tiers
| Product Name: | Automatic Laying Hen Egg Layer Battery H Type Chicken Cage System |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Hot Dip Battery Chicken Cages Coop Galvanized Steel H Type Egg Layer 384 Birds / Set
| Product Name: | Fully Automatic H Type Battery Egg Layer Chicken Cages Coop |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Custom Q235 Multi Layer Battery Chicken Cage Chicken Coop Chicken Equipment
| Set Capacity: | 144/192/240/288 Layers |
|---|---|
| Cell Capacity: | 6 Layers |
| Accessories: | Water Pipe,leg Support,nipple Drinker |
Custom Multi Layer Battery Chicken Cage Chicken Coop Chicken Equipment
| Set Capacity: | 144/192/240/288 Layers |
|---|---|
| Cell Capacity: | 6 Layers |
| Accessories: | Water Pipe,leg Support,nipple Drinker |
3-9 Floor Farm Battery Chicken Cage With Automatic System
| Application: | Broiler Chicken |
|---|---|
| Type: | 3-9 Floor |
| Advantage: | Low Broken Rate |
3-9 Floor Farm Battery Chicken Cage With Automatic System High Density
| Application: | Broiler Chicken |
|---|---|
| Type: | 3-9 Floor |
| Advantage: | Low Broken Rate |
3-9 Floor Farm Battery Chicken Cage With Automatic System
| Application: | Broiler Chicken |
|---|---|
| Type: | 3-9 Floor |
| Advantage: | Low Broken Rate |

