All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ battery chicken cage ] match 1127 Products.
H Type Poultry Battery Chicken Cages Automatic Egg Layer Farm Laying Hens 2mm
| Product Name: | H Type Automatic Egg Layer Chicken Farm Laying Battery Cages |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
H Type Poultry Battery Chicken Cages Automatic Egg Layer Farm Laying Hens 2mm
| Product Name: | H Type Automatic Egg Layer Chicken Farm Laying Battery Cages |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Poultry Farm Battery Chicken Cage Equipment 96 Birds / Set
| Product Name: | Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
10000 Layers Battery Chicken Cage Automatic Drinking
| Product Name: | Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
Automatic H type Galvanized Egg Chicken Layer Battery Chicken Cage for Poultry Farm House Equipment
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Broiler Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
5000 birds Automatic H Type Galvanized Layer Battery Chicken Cage For Poultry Farm House Equipment
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Broiler Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
Complete Automatic H Type Poultry Cage Battery Chicken Cage
| Product Name: | Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
Egg Laying Battery Chicken Cage System Poultry Farm A Type Galvanized Layer 384 Birds / Set
| Product Name: | A Type Galvanized Layer Egg Laying Chicken Battery Cage System |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | A Type Layer Chicken Cage |
Egg Layer Battery Chicken Cage For 30000 Layers Fully Automatic Poultry Cage System
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Cage System Egg Layer Chicken Battery Cage |
|---|---|
| Keywords: | Battery Chicken Cage |
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
192 Chickens / Set H Type Battery Chicken Cage Chicken Farming Cage Automatic
| Name: | Poultry Farm |
|---|---|
| Application: | Poultry Field |
| Usage: | Egg Laying Hens |

