All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ battery chicken cage ] match 1127 Products.
Hot Galvanized 4 Tiers 72 Birds Battery Chicken Cage Newest Design
| Product Name: | Battery Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
H Type Fully Automatic Battery Chicken Cage System Egg Layer Poultry Farming Equipment
| Condition: | New |
|---|---|
| Product Name: | H Type Fully Automatic Battery Chicken Cage System Egg Layer Poultry Farming Equipment |
| Type: | H Type Egg Chicken Cage |
Layer Chicken Farming Poultry Equipment Manufacturers Battery Chicken Cages
| Product Name: | Battery Chicken Cage |
|---|---|
| Application: | Poultry Field Cages For Layers |
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
120 Birds Battery Chicken Cage Nigeria Poultry Farm Galvanized Q235 3 Layers
| Prodcuct Name: | Galvanized Q235 3 Layers 120 Birds Battery Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
H Type Battery Chicken Cages Equipment Laying Hen Egg Layer Fully Automatic 9 Tiers
| Product Name: | H Type Laying Hen Egg Layer Battery Chicken Cages Equipment |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
H Type Fully Automatic Battery Chicken Cage Poultry Farm Feeding Equipment 10 Tiers
| Product Name: | H Type Fully Automatic Battery Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Q235A A Type Laying Hens Battery Chicken Cage With Chicken House For Africa
| Product Name: | A Type Laying Hens Battery Chicken Cage With Chicken House For Africa |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire |
| Type: | A Type Layer Chicken Cage |
Durable Large Battery Chicken Cage Easy To Clean Layer Galvanized Steel
| Product Name: | Large Battery Chicken Cage Durable & Easy To Clean Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Galvanized Steel |
| Keywords: | Battery Chicken Cage |
A Type Egg Layer Battery Chicken Cage With Automatic Egg Collection System
| Product Name: | Battery Chicken Cage A Type Egg Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Keywords: | Battery Chicken Cage |
| Color: | Silver White |
Hot Galvanized Layer Battery Chicken Cage For Farm 72 Birds / Set
| Product Name: | Battery Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |

