All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ battery chicken cage ] match 1130 Products.
Poultry Battery Layer Chicken Cage Hopper Feeding
| Accessories: | Feeder,layer Chicken Cage,wire Mesh, Nipple Drinker |
|---|---|
| Set Capacity: | 144/192/240/288 Layers |
| Cell Size: | 450*600*410mm |
Animal Broiler Battery Chicken Coop Cages Poultry Husbandry Equipment A Type
| Features: | Fully Automatic |
|---|---|
| Product Name: | A Type Battery Cage Chicken Coop |
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
Poultry Farm Battery Egg Chicken Cage Automatic Feeding System Galvanized 5 Tiers
| Product Name: | Automatic Feeding System Galvanized Battery Egg Cage Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
10000 Layers Battery Poultry Cage Hens Farm Used
| Product Name: | Poultry Battery Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
Layer Egg Poultry Battery Chicken Cage Farm House 4 Tiers For Nigeria Africa
| Product Name: | Layer Egg Chicken Cage Poultry Farm House Design Layer Poultry Cages |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | A Type Layer Chicken Cage |
H Type Broiler Chicken Cage 3 Tier 4 Tier With Automatic Feeding System
| Product Name: | H Type Broiler Chicken Cage 3 Tier 4 Tier With Automatic Feeding System |
|---|---|
| Keyword: | Broiler Chicken Cage |
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
4 Tiers Battery Poultry Layer Chicken Cage Q235A H Frame Style Fully Auto
| Product Name: | 4 Tiers H Frame Style Fully Auto Battery Poultry Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Fully Automatic Battery Chicken Cage Layer H Type Laying Hens Egg 2mm
| Product Name: | Fully Automatic H Type Laying Hens Egg Chicken Battery Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Layers Poultry Farming Battery Chicken Cage H Type 4Tiers 6 Tiers
| Condition: | New |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized |
| Type: | H Type Chicken Cage |
H Type Egg Layer Battery Chicken Cages 8 Tiers Galvanized Steel Wire
| Product Name: | Chicken Cages Egg Layer |
|---|---|
| Condition: | New |
| Material: | Hot/Cold Double Galvanized Steel Wire |

