All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ battery chicken cage ] match 1130 Products.
Automatic Birds Harvesting Battery Chicken Cage For Broilers Chicken Raising Equipment
| Product Name: | Chicken Raising Equipment Battery Chickens Cages For Broilers |
|---|---|
| Type: | H Type Broiler Cage |
| Surface Treatment: | Hot DIP Galvanized |
144 Birds Broiler Breeder Battery Chicken Cages Layer 3 Tiers A Frame
| Product Name: | 3 Tiers A Frame Broiler Breeder Battery Chicken Cages Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire |
| Type: | A Type Broiler Chicken Cage |
A Type Battery Chicken Layer Cage 3 Tier 120 Capacity For Poultry In Dubai
| Product Name: | 3 Tier 120 Capacity A Type Chicken Layer Cage For Poultry |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel |
| Type: | A Type Layer Chicken Cage |
Galvanized Poultry Layer Chickens Cage For Farm Battery Cages For Poultry Chicken Layer
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Broiler Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
10000 Birds Battery Chickens Farm Layer Cage A Type Poultry Farming
| Prodcuct Name: | A Type Battery Chickens Farm Layer Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel |
| Type: | A Type Layer Chicken Cage |
A Type Battery Hens Layer Chicken Cage Automatic Poultry Farm Equipment
| Product Name: | A Type Automatic Battery Hens Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel |
| Type: | A Type Layer Chicken Cage |
65 X 62.5 CM Big Size Battery Layer Chicken Cage H Type
| Product Name: | Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |

