All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ battery chicken cage ] match 1130 Products.
Automatic System Chicken Raising Equipment H Type Laying Hens Poultry Chicken Cage For Layers
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
Chicken raising equipment poultry farm chicChicken raising equipment poultry farm chicken cage layer chicken cage system
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
Automatic System Chicken Raising Equipment H Type Laying Hens Poultry Chicken Cage For Layers
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
H Type Battery Poultry Chicken Cage Automatic Layer And Broiler 3 Tiers 4 Tiers
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
Silver Cold Galvanized Layer Chicken Cage Steel Frame For Farm
| Product Name: | Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
A Type Manual And Automatic Layer Chicken Cage
| Product Name: | Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
Automatic Farm A Type Layer Chicken Cage With Poultry Drinking System
| Product Name: | Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
Steel Wire Mesh 10000 Birds Farm Layer Chicken Cage 100kg Load
| Product Name: | Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
A Type Layer Chicken Cage Installation Provide
| Product Name: | Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
Galvanized Steel Broiler Poultry Farm Equipment H Type 10000 Birds Battery Broiler Poultry Chicken Cage
| Product Name: | H Type 10000 Birds Battery Broiler Poultry Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Broiler Chicken Cage |

