All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ battery chicken cage ] match 1128 Products.
Hot Galvanized Poultry Farm Laying Hens Equipment System Automatic Battery Layer Chicken Cage
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
H Type Layer Chicken Cage Automatic Poultry Equipment Battery Cage For Layer Chicken
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
H Type Layer Chicken Cage Automatic Poultry Equipment Battery Cage For Layer Chicken
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
Hot Galvanized Poultry Farm Laying Hens Equipment System Automatic Battery Layer Chicken Cage
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
A Type H Type Battery Layer Chicken Cages Automatic Egg Poultry Farming Equipment System
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
HDG Chicken Cage Equipment , 3 Or 4 Layers Poultry Battery Cage
| Keywords: | Broiler Poultry Farm House Design Automatic Chicken Cage Equipment |
|---|---|
| Marketing Type: | New Product 2021 Chicken Cage |
| Cage Dimension: | 1500x1000x440, 1000x1000x440, 1480x1750x440 |
Modern Automatic 144 Birds Laying Battery Hen Cage Poultry Farming Equipment
| Product Name: | Laying Battery Hens Cage |
|---|---|
| Cage Type: | H/A Frame |
| Material: | Hot DIP Galvanized Chicken Layer Cage |
Free Design Provide A Type Layer Chicken Cage
| Product Name: | Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
120 Birds A Type Layer Chicken Cage Installation Provide
| Name: | Chicken Feeder Cages For Broiler |
|---|---|
| Product Name: | Cages For Broiler |
| Application: | Poultry Field Cages For Broiler |
3 Tier 120 Birds Laying Hens Chicken Cage Battery Cage With Nipple For Layers Farms
| Condition: | New |
|---|---|
| Product Name: | 3 Tier 120 Birds Laying Hens Chicken Cage Battery Cage With Nipple For Layers Farms |
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |

