All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ battery chicken cage ] match 1130 Products.
Poultry Cage Chicken Layer Chickens Cage For Farm Layer Chickens Battery Cages Poultry Chicken Layer
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Broiler Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
Poultry Farm Battery Egg Layer Chicken Cages Automatic A Type H Type Poultry Farming Chicken Cage
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Broiler Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
Hot-Dip Galvanized Automatic Chicken Cages For Egg Laying, Battery Cage Farming Equipment With Egg Collection And Disinf
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Broiler Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
Automatic Hot Galvanized Chicken Cages For Egg Layers Battery Cage Farming Equipment And Egg Collection Disin
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Broiler Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
Hot Galvanized Egg Layer Chicken Cages With Automatic Battery Cage Farming Equipment And Egg Collection Disinfection Sys
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Broiler Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
Hot Dip Galvanize Steel H Type Poultry Farm Equipment Battery Layer Automatic Chicken Cage With Egg Laying System
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Broiler Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
Automatic H Type Layer Chicken Cage Poultry Farming Laying Hens Cage
| Product Name: | Automatic H Type Layer Chicken Cage Poultry Farming Laying Hens Cage |
|---|---|
| Type: | H Frame Layer Chicken Cage |
| Wire Mesh Process: | Hot-dip Galvanized After Welding |
Hot Dipped Galvanized Layer Chicken Cage 360 degree rotating design
| Product Name: | Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
Automatic Hot Galvanized Layer Chicken Cage System 4 Birds Per Cell
| Name: | Chicken Feeder Cages For Broiler |
|---|---|
| Product Name: | Cages For Broiler |
| Application: | Poultry Field Cages For Broiler |
H Type Chicken Battery Breeder Cage Poultry Farming Equipment 4 Tiers
| Product Name: | 4 Tiers H Type Parent Stock Chicken Battery Breeder Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Breeder Chicken Cage |

