All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ battery chicken cage ] match 1130 Products.
H Type Farms Layer Chicken Cage 128 / 160 9 Tiers Hot Dipped
| Product Name: | Layer H Type Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
20000 Birds Battery Chicken Layer Cage H Type For Pakistan Farm 2mm
| Product Name: | H Type Battery Chicken Layer Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Hot Galvanized Automatic A Type H Type Chicken Cages Layer For Poultry Cage
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
Automatic Egg Laying Chicken Cages Hot Galvanized With Battery Cage Farming Equipment And Egg Collection Disinfection
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Broiler Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
Soncap 128 Birds/Set 4 Layer Chicken Cage For Laying Hens 8436290000
| Other Name: | 128 Birds Layer Chicken Cage, Cage For Laying Hens |
|---|---|
| Material: | Q235 National Bridge Steel |
| Model: | A Type Of Layer Chicken Cage |
Full Automatic A Type Layer Chicken Cage
| Product Name: | Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
Poultry A Type Layer Chicken Cage Anti Corrosive Galvanized
| Product Name: | Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
Hygienic A Type Hens Farm Layer Chicken Cage Automatic Manure Removing
| Product Name: | Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
A Model Egg Laying Chicken Coop 160 Chickens Poultry Chicken Cages For Animal Feeder
| Usage: | Chicken Farm Stainless Steel Chicken Cage |
|---|---|
| Use: | Chicken |
| Material: | Q235 Steel Wire Stainless Steel Chicken Cage |
Laying Eggs Hens Chicken Cage Domestic Bird For Hens Hot Dipped Galvanised
| Usage: | Chicken Farm Stainless Steel Chicken Cage |
|---|---|
| Use: | Chicken |
| Material: | Q235 Steel Wire Stainless Steel Chicken Cage |

