All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ battery chicken cage ] match 1130 Products.
Eggs Layer Chicken Cage Cold And Hot Galvanized Feeding System
| Usage: | Chicken Farm Stainless Steel Chicken Cage |
|---|---|
| Use: | Chicken |
| Material: | Q235 Steel Wire Stainless Steel Chicken Cage |
Philippines Galvanized Egg Layer Chicken Cage H Type 68KG ISO9001
| Product Name: | H Type Philippines Galvanized Egg Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Egg Chicken Cage |
Poultry Breeding Layer Chicken Cages Equipment Galvanized Steel Wire Automatic System
| Product Name: | Poultry Breeding Equipment Galvanized Steel Wire Automatic Layer Chicken Cages |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Philippines Galvanized Egg Layer Chicken Cage H Type 68KG ISO9001
| Product Name: | H Type Philippines Galvanized Egg Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Egg Chicken Cage |
Hygienic A Type Hens Farm Layer Chicken Cage Automatic Manure Removing
| Product Name: | Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
1950×2300×1500 Automatic A Type H Type Poultry Farming Chicken Cage For Layer Equipment
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
1950×2300×2000 Automatic Layer Battery Poultry Chicken Cage Chicken Layer Farming Equipment
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Broiler Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
195x41x41cm 90, 120 Birds Layer Chicken Cage Poultry Farming Equipment
| Features: | Automatic Feeding, Automatic Drinking, Automatic Egg Collecting, Automatic Manure Removal System |
|---|---|
| Product Name: | 195x38x38cm, 195x41x41cm 90, 120 Birds Layer Chicken Cage Poultry Farming Equipment |
| Cage Type: | A Type Of Layer Chicken Cage |
120/160 Birds Layer Chicken Cage Cold Galvanized 4 Layers/Cell
| Product Name: | Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
Full Automatic Hot Galvanized Layer Chicken Cage
| Product Name: | Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |

