All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ battery chicken cage ] match 1130 Products.
H Type Animal Layer Chicken Cages 2mm For Poultry Farm 8 Leves / Floors
| Product Name: | H Type Animal Cages For Chicken Layer Cages Poultry Chicken Cages Egg Layer Poultry Farm |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
20000 Birds Battery Chicken Layer Cage H Type For Pakistan Farm 2mm
| Product Name: | H Type Battery Chicken Layer Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Welded Wire Egg Layer Chicken Cages Q235A H Type Hot Dipped Galvanized
| Product Name: | Galvanized Welded Wire Egg Layer Chicken Cages |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
H Shaped Layer Chicken Cage Automatic Poultry Farming Equipments Battery
| Product Name: | H Shaped Layer Chicken Cage Battery Layer Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Automatic H Type Layer Chicken Cage Poultry Farming Laying Hens Cage
| Product Name: | Automatic H Type Layer Chicken Cage Poultry Farming Laying Hens Cage |
|---|---|
| Type: | H Frame Layer Chicken Cage |
| Wire Mesh Process: | Hot-dip Galvanized After Welding |
Welded Wire Egg Layer Chicken Cages Q235A H Type Hot Dipped Galvanized
| Product Name: | Galvanized Welded Wire Egg Layer Chicken Cages |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Hot Galvanized A Type 3 / 4 tier Chicken Cage Layer Poultry For Farming Equipment
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
Q235 Hot Galvanized Automatic A-type and H-type Chicken Cage Poultry Farming
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
Efficient Poultry Farming: Hot Galvanized High-Density Egg Layer Chicken Cage
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
The Best Choice for Poultry Farms: High-Density Hot Galvanized Egg Layer Chicken Cage
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |

