All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ battery chicken cage ] match 1130 Products.
120 Birds A Type Layer Chicken Cage Installation Provide
| Name: | Chicken Feeder Cages For Broiler |
|---|---|
| Product Name: | Cages For Broiler |
| Application: | Poultry Field Cages For Broiler |
3 Tier 120 Birds Laying Hens Chicken Cage Battery Cage With Nipple For Layers Farms
| Condition: | New |
|---|---|
| Product Name: | 3 Tier 120 Birds Laying Hens Chicken Cage Battery Cage With Nipple For Layers Farms |
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
Poultry Farm Battery Layer Automatic Chicken Cage 4 Tiers 5000 Birds Egg Laying
| Product Name: | 4 Tiers 5000 Birds Egg Laying Poultry Farm Battery Layer Automatic Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Automatic Chicken Battery Layer Cage Poultry Farming H Shaped Small Stacked
| Product Name: | H Shaped Small Stacked Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
H Type Battery Layer Eggs Chicken Cage Laying Hens Cold Dipped 8Tiers
| Product Name: | H Type Battery Layer Eggs Chicken Egg Laying Hens Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
A Type Laying Hens Layer Chicken Cage Battery Poultry Farm Egg For Tanzania
| Product Name: | A Type Laying Hens Battery Poultry Farm Egg Layer Chicken Cage For Tanzania |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire |
| Cage Size: | 195*230*150cm, 215*230*200cm |
Galvanized A Type 4 Tier H Type 4 Tier Large Layer Chicken Cages For Chicken Cage
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Broiler Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
Hot Galvanized A Type H Type 3/4tier Chicken Cage Layer Poultry for Farming Equipment
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
Galvanized Automatic 4 Layer Battery Poultry Chicken Cage Chicken Layer Farming Equipment For Sale
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
Q235 Galvanized A Type Battery Layer Chicken Cages Automatic Egg Poultry Farming Equipment System
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |

