All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ 1 2mm poultry manure removal system ] match 191 Products.
3.0mm Q235 H Type Battery Chicken Cage 4 Floors Poultry Farming Equipment
| Name: | Battery Cage System |
|---|---|
| Type: | Battery Cages Laying Hens, H Type |
| Tier: | 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10 Tiers Of Battery Cage |
V Shape 8.67m/Min HDG Steel Automatic Poultry Feeder For Broiler Chicken
| Product Name: | Smooth And Uniform Automatic Feeding System, Labor Cost Saved |
|---|---|
| Feeding Type: | Hopper Trolley Feeding Carts |
| Feed Hopper: | 1.2mm Thickness, Hot Galvanized |
Poultry Farming Battery Chicken Cage Equipment H Type Fully Automatic For 50000 Layer Hens
| Product Name: | Poultry Farming Equipment H Type Fully Automatic Battery Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
H Type Poultry Battery Cages Automatic Egg Layer Chicken Farm Laying Hens
| Product Name: | H Type Automatic Egg Layer Chicken Farm Laying Hens Poultry Battery Cages |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Automatic Egg Layer Chicken Battery Cage 3 Tiers 4 Tiers H Type Poultry Feeding Equipment
| Product Name: | H Type Poultry Feeding Equipment Egg Layer Chicken Battery Cage For Philippines Market |
|---|---|
| Keywords: | Egg Layer Chicken Cage |
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire |
Fully Automatic Battery Broiler Chicken Cage Poultry Farming H Type
| Material: | Q235A Hot/cold Dipped Galvanized |
|---|---|
| Type: | H Type Broiler Meat Chicken Cage |
| Color: | Silver White |
Animal Battery Chicken Breeder Cages Automatic Poultry Farming 8 Tiers
| Product Name: | Poultry Farming Animal Chicken Breeder Cages |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Breeder Chicken Cage |
Poultry Battery Chicken Cage For Layers And 120 Layers 10 Tiers
| Product Name: | Battery Cages For Layers And 120 Layers Chicken Cages Poultry Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Poultry Farm Layer Cage H Type Full Automatic Chicken 6Tiers
| Product Name: | Poultry Farm Layer Cage Cheap H Type Full Automatic Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
4 Tiers Chicken Egg Layer Battery Cage For Tanzania Poultry Farm
| Product Name: | 4 Tiers Chicken Egg Layer Battery Cage For Tanzania Poultry Farm |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |

