All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ 1 2mm poultry manure removal system ] match 191 Products.
4 Tiers Chicken Egg Layer Battery Cage For Tanzania Poultry Farm Automatic Q235
| Product Name: | 4 Tiers Chicken Egg Layer Battery Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Egg Chicken Cage |
54-384 Birds/Set Layer Bird Cage , SONCAP Battery System Of Poultry Farming
| Other Name: | Battery Cage Poultry Farm, Egg Layer Chicken Coop, Layer Battery Cage |
|---|---|
| Type: | Battery Chicken Cage, H Type, A Type |
| Material: | Hot Dip Galvanized, Double Cold Galvanized |
Poultry Field Chicken Farming Equipment 90 Birds H Type Layer Cage
| Accessories: | Feeder,layer Chicken Cage,wire Mesh, Nipple Drinker |
|---|---|
| Set Capacity: | 144/192/240/288 Layers |
| Cell Size: | 450*600*410mm |
Pullet Rearing Q235 Modern Hen Cage , SONCAP 90days Poultry Raising Equipment
| Keywords: | Layer Chicks Pullet Rearing Cage |
|---|---|
| Frame Type: | H, A Frame |
| Cage Material: | Q235, No Deformation |
Welded Wire H Type Layer Chicken Cage Q235A Galvanized 2mm Chicken Farm Cage
| Condition: | New |
|---|---|
| Product Name: | H Type Layer Chicken Cage Q235A Galvanized 2mm Chicken Farm Cage |
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized |
Welded Wire H Type Layer Chicken Cage Q235A Galvanized 2mm Chicken Farm Cage
| Condition: | New |
|---|---|
| Product Name: | H Type Layer Chicken Cage Q235A Galvanized 2mm Chicken Farm Cage |
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized |
Hot Dip Galvanized Layer Chicken Cage H Type Poultry Farm Equipment
| Usage: | Poultry Farming |
|---|---|
| Capacity: | 54 Birds To 384 Birds |
| Feature: | Eco-Friendly |
H Type Battery Broiler Chicken Cage Automatic For Poultry Farm
| Product Name: | H Type Automatic Battery Broiler Chicken Cage For Poultry Farm |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Broiler Chicken Cage |
A Type 4 Tiers / Floors 128, 160 Birds Per Set Poultry Layer Cage For Laying Eggs
| Features: | Automatic Feeding, Automatic Drinking, Automatic Egg Collecting, Automatic Manure Removal System |
|---|---|
| Product Name: | A Type 4 Tiers/Floors 128, 160 Birds Per Set Poultry Layer Cage For Laying Eggs |
| Cage Frame: | Layer Chicken Cage With U Shaped Steel Stand |
H Type Automatic Poultry Cage For Chicken ,Broiler Cage
| Name: | Chicken Feeder Cages For Broiler |
|---|---|
| Product Name: | Cages For Broiler |
| Application: | Poultry Field Cages For Broiler |

