All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ 1 2mm poultry manure removal system ] match 191 Products.
Automatic Chicken Broilers Cage System 4 Tiers 5 Tiers H Type Poultry Farm Shed
| Product Name: | 4 Tiers 5 Tiers H Type Modern Design Poultry Farm Shed Automatic Chicken Broilers Cage System |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Broiler Chicken Cage |
0.75kw H Type 4 Tiers HDG Automatic Poultry Feeding System For Chicken Layer Cage
| Name: | H Type 4 Tiers Automatic Poultry Feeding System For Chicken Farm Layer Cage |
|---|---|
| Feeding Material: | Hot Galvanized Steel |
| Power Of Motor: | 0.75kw |
Chicken Closed House Battery Cage System Automatic Poultry Equipment in Tanzania
| Product Name: | Battery Cage System Automatic Poultry Equipment In Tanzania |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Egg Chicken Cage |
Uganda Poultry Layer Farm Chicken Cage Automatic Drinker H Type
| Product Name: | Poultry Automatic Drinker H Type Layer Farm Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Poultry Farming Chicken Layer Cages Fully Automatic Battery System H Type Egg
| Product Name: | H Type Egg Chicken Layer Cages |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
3 Tiers 96 Birds Layer Poultry Farm Battery Chicken Cage A Type With Automatic Nipple Drinker
| Product Name: | A Type 3 Tiers 96 Birds Layer Poultry Farm Battery Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire |
| Type: | A Type Layer Chicken Cage |
H Type Animal Layer Chicken Cages 2mm For Poultry Farm 8 Leves / Floors
| Product Name: | H Type Animal Cages For Chicken Layer Cages Poultry Chicken Cages Egg Layer Poultry Farm |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
A Frame Layer Chicken Breeding Cage U Shape Steel Battery Poultry Layer Cage
| Product Name: | A Frame Chicken Layer Breeding Farming Cage U Shape Steel Battery Poultry Layer Cage |
|---|---|
| Cage Type: | A And H Type Can Be Provided |
| Feed Trough: | Pure PVC Material, Zn-Al Steel Or Galvanized Steel |
A Frame Layer Chicken Battery Cage Hot Dip Galvanized Steel For Poultry Farm
| Product Name: | A Frame Layer Chicken Battery Cage For Poultry Farm |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | A Type Layer Chicken Cage |
120 Egg Layer Chicken Cage Wire Mesh A Type Of Poultry Equipment
| Product Name: | Chicken Wire Mesh A Type Egg Layer Cage Of Poultry Equipment |
|---|---|
| Type: | A Type Layer Chicken Cage |
| Tiers: | 3 Or 4 Tiers |

