All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ 1 2mm poultry manure removal system ] match 191 Products.
Zinc Aluminum 2mm Chicken Poultry Egg Collection System Siemens Motor
| Keywords: | Zinc-Aluminum Automatic Egg Collection Machine |
|---|---|
| Drive System: | Siemens Or Wanxin Motor |
| Egg Collector: | Hot Dipped Galvanized Steel Plate |
H Type Poultry Battery Chicken Cages Automatic Egg Layer Farm Laying Hens 2mm
| Product Name: | H Type Automatic Egg Layer Chicken Farm Laying Battery Cages |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
H Type Poultry Battery Chicken Cages Automatic Egg Layer Farm Laying Hens 2mm
| Product Name: | H Type Automatic Egg Layer Chicken Farm Laying Battery Cages |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Fully Automatic Battery Chicken Cage Layer H Type Laying Hens Egg 2mm
| Product Name: | Fully Automatic H Type Laying Hens Egg Chicken Battery Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
H Type Poultry Litter Cleaning Machine , 1.5-3kw SGS Automatic Layer Poultry Equipment
| Product Name: | H Type Automatic Poultry Manure Removal System, Belt Type Manure Cleaning Remover |
|---|---|
| Cage Type: | H Type Poultry Chicken Cage |
| Manure Remover: | Hot Dipped Galvanized Steel |
Zn-Al Poultry Farm Cleaning Machine , 380V 3Phase Commercial Poultry Equipment
| Name: | Poultry Manure Removal System Of Battery Cage |
|---|---|
| Type: | Belt Type Cleaning, Scrapper Type Cleaning |
| Material: | Hot Dipped Galvanized Board/ Zn-Al Plate |
Zn-Al Poultry Farm Cleaning Machine , 380V 3Phase Commercial Poultry Equipment
| Name: | Poultry Manure Removal System Of Battery Cage |
|---|---|
| Type: | Belt Type Cleaning, Scrapper Type Cleaning |
| Material: | Hot Dipped Galvanized Board/ Zn-Al Plate |
Zn-Al Poultry Farm Cleaning Machine , 380V 3Phase Commercial Poultry Equipment
| Name: | Poultry Manure Removal System Of Battery Cage |
|---|---|
| Type: | Belt Type Cleaning, Scrapper Type Cleaning |
| Material: | Hot Dipped Galvanized Board/ Zn-Al Plate |
HDG Automatic Manure Scraper , ISO9001 6mm Poultry Automation Equipment
| Product Name: | Manure Removal System PP Poultry Manure Belt Poultry Cage System |
|---|---|
| Cage Type: | A Or H Frame Of Poultry Cage |
| Cage Material: | Hot Galvanizing Laying Hens Cage |
H Type Chicken Poultry Farm Cleaning Equipment 2.1m Width 30cm Depth
| Name: | Automated Layer Raising Chicken Cage Manure Removal System For Poultry Farms |
|---|---|
| Cage Type: | H Type Chicken Coop Cage |
| Litter Collector: | Belt Way Manure Cleaner |

