All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ 1 2mm poultry manure removal system ] match 191 Products.
H Type Battery Layer Chicken Cages Automatic Egg Poultry Farms 10 Tiers
| Product Name: | H Type Automatic Egg Poultry Farms Battery Layer Chicken Cages |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
A Type 4 Tiers / Floors 128, 160 Birds Per Set Poultry Layer Cage For Laying Eggs
| Features: | Automatic Feeding, Automatic Drinking, Automatic Egg Collecting, Automatic Manure Removal System |
|---|---|
| Product Name: | A Type 4 Tiers/Floors 128, 160 Birds Per Set Poultry Layer Cage For Laying Eggs |
| Cage Frame: | Layer Chicken Cage With U Shaped Steel Stand |
A Type 4 Tiers / Floors 128, 160 Birds Per Set Poultry Layer Cage For Laying Eggs
| Features: | Automatic Feeding, Automatic Drinking, Automatic Egg Collecting, Automatic Manure Removal System |
|---|---|
| Product Name: | A Type 4 Tiers/Floors 128, 160 Birds Per Set Poultry Layer Cage For Laying Eggs |
| Cage Frame: | Layer Chicken Cage With U Shaped Steel Stand |
160 Birds A Type Poultry Cage Hens Poultry Egg Farming Equipment
| Features: | Automatic Feeding, Automatic Drinking, Automatic Egg Collecting, Automatic Manure Removal System |
|---|---|
| Product Name: | A Type 160 Birds Layer Chicken Cage Hens Poultry Egg Farming Equipment |
| Cage Frame: | U Type Steel |
160 Birds A Type Poultry Cage Hens Poultry Egg Farming Equipment
| Features: | Automatic Feeding, Automatic Drinking, Automatic Egg Collecting, Automatic Manure Removal System |
|---|---|
| Product Name: | A Type 160 Birds Layer Chicken Cage Hens Poultry Egg Farming Equipment |
| Cage Frame: | U Type Steel |
H Type Automatic Poultry Battery Cages Egg Layer Chicken Farm Laying Hens 5 Tiers
| Product Name: | H Type Automatic Egg Layer Chicken Farm Laying Hens Poultry Battery Cages |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Poultry Equipment Chicken Battery Cages H Type 4 Tiers For Layers
| Product Name: | Poultry Equipment H Type 4 Tiers Chicken Cage Battery Cages |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
H Type Egg Layer Chicken Battery Cages Laying Hens Poultry Breeding Equipment
| Product Name: | Poultry Breeding Equipment H Type Egg Chicken Layer Battery Cages Laying Hens |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
A Type Animal Poultry Layer Chicken Cage Farm Equipment For Chicken House
| Product Name: | A Type Layer Chicken Cage Animal And Poultry Farm Equipment |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | A Type Layer Chicken Cage |
Poultry Breeding Layer Chicken Cages Equipment Galvanized Steel Wire Automatic System
| Product Name: | Poultry Breeding Equipment Galvanized Steel Wire Automatic Layer Chicken Cages |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |

