All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ 1 2mm poultry manure removal system ] match 191 Products.
H Shaped Layer Chicken Cage Automatic Poultry Farming Equipments Battery
| Product Name: | H Shaped Layer Chicken Cage Battery Layer Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Zinc-Alu Automatic Feeding Machine For Poultry , SGS 1.2mm Broiler Feeding System
| Product Name: | Zinc-aluminum Alloy Steel Hopper Trolley Feeding Machines Use For Type H Chicken Cage |
|---|---|
| Hopper Thickness: | 1.2mm |
| Feeding Material: | Hot Galvanized, Zinc-aluminum |
Zinc-Alu Automatic Feeding Machine For Poultry , SGS 1.2mm Broiler Feeding System
| Product Name: | Zinc-aluminum Alloy Steel Hopper Trolley Feeding Machines Use For Type H Chicken Cage |
|---|---|
| Hopper Thickness: | 1.2mm |
| Feeding Material: | Hot Galvanized, Zinc-aluminum |
Q235A Egg Layer Chicken Cages For 5000 Birds Poultry Layer Farming Equipment
| Product Name: | Egg Layer Chicken Cages For 5000 Birds |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel |
| Type: | A Type Layer Chicken Cage |
120 Birds Battery Chicken Cage Nigeria Poultry Farm Galvanized Q235 3 Layers
| Prodcuct Name: | Galvanized Q235 3 Layers 120 Birds Battery Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
160 Birds Egg Layer Chicken Cage A Type Equipments For Poultry Farms
| Product Name: | A Type Egg Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire |
| Type: | A Type Layer Chicken Cage |
Automated Poultry Farm Layer Chicken Cage Equipment A Type With Feeding System
| Product Name: | A Type Layer Chicken Cage With Automatic Feeding System |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire |
| Type: | A Type Layer Chicken Cage |
Poultry Layer Chicken Cage H Type Full Automatic Q235A 1.0mm
| Product Name: | H Type Full Automatic Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Zinc-Alu Automatic Feeding Machine For Poultry , SGS 1.2mm Broiler Feeding System
| Name: | Chicken Feeder Cages For Broiler |
|---|---|
| Product Name: | Cages For Broiler |
| Application: | Poultry Field Cages For Broiler |
Fully Automatic Broiler Poultry Farm Cage 5000 H Type Battery For Chicken
| Product Name: | H Type Battery Cage For Broiler Chicken |
|---|---|
| Type: | H Type Broiler Chicken Cage |
| Tiers: | 3 Or 4 Tiers |

