All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ poultry environmental control system ] match 317 Products.
H Type Automatic Poultry Chicken Layer Cage for for kenya Farms
| Product Name: | H Type Automatic Poultry Chicken Layer Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | A Type Laying Hens Cage |
Automatic Chicken Broilers Cage System 4 Tiers 5 Tiers H Type Poultry Farm Shed
| Product Name: | 4 Tiers 5 Tiers H Type Modern Design Poultry Farm Shed Automatic Chicken Broilers Cage System |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Broiler Chicken Cage |
H Type Chicken Layer Battery Cage Poultry Farm Equipment Automatic 10 Tiers
| Product Name: | Poultry Farm Equipment Automatic Chicken Layer Battery Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Layer Chicken Cage The Optimal Solution for Modern and Profitable Poultry Farming
| Usage: | Poultry Farming |
|---|---|
| Type: | Layer Chicken Cage |
| Installation: | Easy To Install |
Poultry Farm Steel Structure Chicken Coop Heat Preservation
| Local Service Location: | South Africa |
|---|---|
| Application Location: | Poultry Farm Chicken Feeding Egg Laying Chicken Coop |
| Name: | Chicken Feeder Egg Laying Chicken Coop |
Poultry Farm Battery Layer Automatic Chicken Cage 4 Tiers 5000 Birds Egg Laying
| Product Name: | 4 Tiers 5000 Birds Egg Laying Poultry Farm Battery Layer Automatic Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Battery Chicken Cages Fully Automatic Environmental Controlled System Suitable for Poultry Farming
| Material: | Hot Dipped Galvanized |
|---|---|
| Tier: | 3-8 Tier |
| Equipment Configuration: | Fully Automatic Environmental Controlled System |
Pullet Rearing Q235 Modern Hen Cage , SONCAP 90days Poultry Raising Equipment
| Keywords: | Layer Chicks Pullet Rearing Cage |
|---|---|
| Frame Type: | H, A Frame |
| Cage Material: | Q235, No Deformation |
H440mm Manure Cleaning Q235 Steel Baby Chick Cage 17birds For Poultry
| Keywords: | Egg Layer Chick Brooder Cage |
|---|---|
| Cage Material: | Q235 Steel, Durable |
| Feeder: | Pvc, Hot Dipped Galvanized Steel, Feeder Adjusting Plate |
1.2mm Poultry Manure Removal System
| Product Name: | Mechanical Poultry Manure Removal System, Automatic Chicken Farm Cleaner Machine |
|---|---|
| Manure Removal Type: | Belt Cleaning, Scrapper Removal System |
| Mechanical Feature: | Noiseless |

