All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ poultry environmental control system ] match 317 Products.
Poultry Chick Rearing Cage , Battery 4 / 3 Tier Chicken Cage
| Other Name: | Poultry Farm Battery Baby Chick Cage, Day Old Chicken Cage |
|---|---|
| Tiers: | 3 Or 4 Tiers Of Brooder Cage |
| Material: | Q235 Low Carbon Steel |
Automatic Poultry Feeding System Chicken Cage Feeder
| Name: | Chicken Feeder Cages For Broiler |
|---|---|
| Product Name: | Cages For Broiler |
| Application: | Poultry Field Cages For Broiler |
Layer Chicken Farming Poultry Equipment Manufacturers Battery Chicken Cages
| Product Name: | Battery Chicken Cage |
|---|---|
| Application: | Poultry Field Cages For Layers |
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
Poultry Farm Battery Egg Layer Chicken Cages Automatic A Type H Type Poultry Farming Chicken Cage
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Broiler Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
Galvanized Broiler Battery Chicken Cage Poultry Farm Equipment For Meat Chicken
| Product Name: | Galvanized Broiler Battery Chicken Cage Poultry Farm Equipment For Meat Chicken |
|---|---|
| Cage Type: | H Frame Broiler Cage |
| Wire Mesh Surface: | Hot Galvanized Broiler Cage |
Hot Galvanized 3/4/5 Tiers Chicken Layer / Broiler Cage For Poultry Farm
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
H Type Layer Chicken Cage Automatic Poultry Equipment Battery Cage For Layer Chicken
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
Galvanized 380V 120/150 Broiler Chicken Cage For Poultry SGS Certificated
| Product Name: | Automatic Galvanized Battery Broiler Chicken Cage For Sale Poultry House Design |
|---|---|
| Type: | Broiler Chicken Cage Of H Type/frame |
| Cage Size: | 1000x1000x440, 1500x1000x440, 890x1250x440mm |
Layers Poultry Farming Battery Chicken Cage H Type 4Tiers 6 Tiers
| Condition: | New |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized |
| Type: | H Type Chicken Cage |
H Type Automatic Poultry Battery Cages Egg Layer Chicken Farm Laying Hens 5 Tiers
| Product Name: | H Type Automatic Egg Layer Chicken Farm Laying Hens Poultry Battery Cages |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |

