All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ poultry environmental control system ] match 317 Products.
3-6mm Wire Battery Broiler Equipment SGS H Type Poultry Farm Cage
| Keywords: | H Type Broiler Layer Battery Chicken Equipment Poultry Farm Cage |
|---|---|
| Feed Trough: | Galvanized Aluminum Feeders, 1.0mm Thickness |
| Water Pipes: | 25mm Square Or Round Water Tubes |
3-8 Tiers Hens Farm Automatic Poultry Feeding System And Drinker SONCAP
| Other Name: | Poultry House Feeding Euipment Layer Chicken Cage Sytsem For Laying Hens Farm |
|---|---|
| Cage Layers: | 3 To 8 Tiers Of Layer Chicken Cage |
| Feeder Of Cage: | Pvc, Hot Galvanized Steel, Zinc-aluminum Steel |
Galvanizing Meat Chicken Poultry Farm Cage Automatic Broiler Cage 272 Birds
| Name: | Chicken Feeder Cages For Broiler |
|---|---|
| Product Name: | Cages For Broiler |
| Application: | Poultry Field Cages For Broiler |
9 Tiers Poultry Battery Layer Chicken Cage Hopper Feeding
| Name: | Chicken Feeder Cages For Layers |
|---|---|
| Product Name: | Cages For Layers |
| Application: | Poultry Field Cages For Layers |
High-density feeding hot galvanized egg layer chicken cage for poultry farm
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
A / H Type Layer Poultry Cages , HDG 54-384 Chicken Egg Laying Machine
| Keywords: | 4 Tiers Chicken Layer Cage, Chicken Layer Cage Price |
|---|---|
| Shape: | A/H Type |
| Birds Capacity: | 54-384 Birds Of Chicken Layer Cage |
Soncap 3-8tiers Poultry Battery Layer Chicken Cage Hopper Feeding
| Product Name: | Layer Cages For Sale, Battery Hen Farm Cage |
|---|---|
| Shape: | H Or A Type |
| Birds Capacity: | 54-384 Birds Of Layer Cage |
Multi Tier Automatic Poultry Feeding System For Broiler 1800x1200x410mm Size
| Keywords: | Poultry Feeding Multi-tier H Frame Chicken Cages For Layer Raising System |
|---|---|
| Cage Size: | 1800x1200x410mm, 650x1250x440mm |
| Wire Mesh Diameter: | 3-6mm, Q235 Low Carbon Steel |
380V 3 Phase Farm Layer Chicken Cage Poultry H Type Layer Cage
| Name: | Chicken Feeder Cages For Layers |
|---|---|
| Product Name: | Cages For Layers |
| Application: | Poultry Field Cages For Layers |
H One Day Old Meat Poultry Broiler Cage For Chicken Farm
| Name: | Chicken Feeder Cages For Layers |
|---|---|
| Product Name: | Cages For Layers |
| Application: | Poultry Field Cages For Layers |

