All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ poultry environmental control system ] match 317 Products.
Poultry Farming Chicken Layer Cages Fully Automatic Battery System H Type Egg
| Product Name: | H Type Egg Chicken Layer Cages |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
H Type 3-tier / 4-tier Hot Dip Galvanized Automatic Layer Chicken Cage In Poultry Farm Equipment
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
HDG Q235 Layer Chicken Coop , 160 Birds Hens Poultry Battery Cage
| Other Name: | 160 Birds Chicken Layer Battery Cage, Chicken Coop |
|---|---|
| Type: | H Type & A Type Of Chicken Coop Cage |
| Material: | Q235 National Bridge Steel |
Galvanized Poultry Broiler Cage Laminated Multi Level Prefabricated
| Name: | Chicken Feeder Cages For Broiler |
|---|---|
| Product Name: | Cages For Broiler |
| Application: | Poultry Field Cages For Broiler |
Fully Automatic Broiler Chicken Poultry Cage Farm Equipment H Type Animal
| Product Name: | H Type Broiler Chicken Animal Poultry Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Color: | Silver White |
4 Tiers Battery Poultry Layer Chicken Cage Q235A H Frame Style Fully Auto
| Product Name: | 4 Tiers H Frame Style Fully Auto Battery Poultry Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Battery Cages For Laying Hens In The Poultry Farm House Constructed With Hot-dip Galvanized Steel.
| Name: | Chicken Feeder Cages For Layers |
|---|---|
| Product Name: | Cages For Layers |
| Application: | Poultry Field Cages For Layers |
Layer Chicken Cage The Perfect Solution for Raising Layers in Your Poultry Farm
| Usage: | Poultry Farming |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Type: | A Type |
90birds/Set 1.5m3 Poultry Battery Cage System For Broilers Auto Feeding YXB4H120
| Name: | Broiler Farm Equipment Battery Chicken Cage With Automatic Feeding System |
|---|---|
| Size: | 1500mmx1000mmx440mm |
| Application: | Poultry Broiler Field, Commercial Chicken Farm |
Manufacturers Battery Egg Layer Chicken Farm Poultry Laying Hens Cages
| Product Name: | Manufacturers Battery Egg Layer Chicken Farm Poultry Laying Hens Cages |
|---|---|
| Material: | Hot Galvanized Or Cold Galvanized |
| Type: | A Type Layer Chicken Cage |

