All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ poultry environmental control system ] match 317 Products.
SGS 380V 50Hz Automatic Poultry Manure Removal System With Belt Conveyor
| Product Name: | Automatic Feces Clean Poultry Manure Removal System With Belt Conveyor |
|---|---|
| Machine Material: | Zinc-Aluminum Plate, Hot Dipped Glavanized Sheet |
| Driving Motor: | 1.5KW, 380V, 3Phase, 50Hz Or Be Customized |
1.75m 1.5kw HDG Poultry Manure Removal System For Battery Cage
| Keywords: | Poultry Farm Manure Cleaning Equipment Manure Remove System |
|---|---|
| Manure Cleaning Type: | Belt Or Scraper Manure Collector |
| Material: | Hot Galvanized Or Stainless Steel, Zinc-aluminum |
1.4m 1.75m Automatic Poultry Manure Belt System H Chicken Cage Use
| Keywords: | Poultry Manure Belt System |
|---|---|
| Manure Cleaning Type: | Belt Or Scraper Manure Collector |
| Material: | Hot Galvanized Or Stainless Steel, Zinc-aluminum |
Hot Galvanized Automatic Egg Layer Chicken For Poultry Farm
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
10000 Layers Egg Battery Chicken Cage In Poultry Farming
| Product Name: | Battery Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
Hot Galvanized Poultry Farming Battery Cage System For Laying Hen
| Name: | Chicken Feeder Cages For Layers |
|---|---|
| Product Name: | Cages For Layers |
| Application: | Poultry Field Cages For Layers |
90 Chickens Poultry Farm House Layer Battery Cage For Laying Hen
| Name: | Chicken Feeder Cages For Layers |
|---|---|
| Product Name: | Cages For Layers |
| Application: | Poultry Field Cages For Layers |
2-3rows Poultry Manure Removal System For Livestock Farming SONCAP Listed
| Product Name: | Mechanical Manure Cleaning Machine Automated Livestock Poultry Equipment |
|---|---|
| Litter Removal Way: | Scraper Manure Removal, Belt Manure Cleaning |
| Marketing Type: | New Product 2021 |
ISO9001 Poultry Drinking System , 360degree Automatic Chicken Nipple Drinker
| Product Name: | Fully Automatic Chicken Cage Egg Layer Poultry Drinking System |
|---|---|
| Type Of Cage: | A Or H Type Chicken Cage Egg Layers |
| Water Tube Material: | Plastic Engineering |
Poultry Field Chicken Farming Equipment 90 Birds H Type Layer Cage
| Accessories: | Feeder,layer Chicken Cage,wire Mesh, Nipple Drinker |
|---|---|
| Set Capacity: | 144/192/240/288 Layers |
| Cell Size: | 450*600*410mm |

