All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ iso9001 poultry manure removal system ] match 545 Products.
Prefabricated Wire Chicken Battery Cage 3-8tiers Poultry Farm House
| Product Name: | Design Egg Layer Chicken Cage, Automatic Chicken Layer Cage |
|---|---|
| Tier/Floor: | 3/4/5/6/8 Tiers |
| Wire Material: | Q235 National Steel |
Hot Dip Galvanized Egg Layer Chicken Cage A Type Battery 96 Birds 128 Birds Poultry Farm
| Product Name: | A Type Battery Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | A Type Layer Chicken Cage |
Egg Laying Battery Chicken Cage System Poultry Farm A Type Galvanized Layer 384 Birds / Set
| Product Name: | A Type Galvanized Layer Egg Laying Chicken Battery Cage System |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | A Type Layer Chicken Cage |
Fully Automatic Battery Chicken Cage Layer H Type Laying Hens Egg 2mm
| Product Name: | Fully Automatic H Type Laying Hens Egg Chicken Battery Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Battery Layer Chicken Cage For Poultry Farm With 96,120,128 Birds Capacity
| Condition: | New |
|---|---|
| Product Name: | Battery Layer Chicken Cage For Poultry Farm With 96,120,128 Birds Capacity |
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
A Type Battery Layer Chicken Cage For Poultry Farm With 96 / 128 Birds Capacity
| Product Name: | Battery A Type Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized |
| Type: | A Type Layer Chicken Cage |
Battery Layer Chicken Cage For Poultry Farm With 96,120,128 Birds Capacity
| Condition: | New |
|---|---|
| Product Name: | Battery Layer Chicken Cage For Poultry Farm With 96,120,128 Birds Capacity |
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
4 Tiers Battery Poultry Layer Chicken Cage Q235A H Frame Style Fully Auto
| Product Name: | 4 Tiers H Frame Style Fully Auto Battery Poultry Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Hot Galvanized Automatic Broiler 3 Tiers 4 Tiers H Type Battery Poultry Chicken Cage
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Broiler Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
Long Time Use Hot Galvanized Broiler Chicken Cage 17 Chicks / Cell
| Product Name: | Broiler Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot Galvanized Steel Wire Mesh |

