All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ iso9001 poultry manure removal system ] match 545 Products.
Wire Mesh 60-384 Egg Chicken Cage , HDG Q235 Layer Farming Cage
| Name: | Chicken Cages For Layers And Broilers |
|---|---|
| Material: | Q235 Bridge Steel |
| Type: | H, A Type Of Layer Cage, Broiler Cage, Brooder Cage |
10000-30000 Birds H Type Cage Chicken Layer Farming System Automatic Egg Collection System
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
HDG Automatic Broiler Feeding System
| Product Name: | Layer Poultry Farming Cage Design With Automatic Feeding Machine |
|---|---|
| Layers/Floors: | 3-10 Layers Of Poultry Farm Cage |
| Cage Legs: | U Shaped Hot Galvanized Steel |
Hot Galvanized Cage Feeder Chicken Layers Cage 96 Chickens Chicken Breeding Cage
| Product Name: | Fully Automatic Poultry Egg And Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Wire Meterial: | Q235 Bridge Steel, 3-6mm Thickness |
| Wire Mesh Surface: | Hot Or Cold Galvanization |
Hen Egg Layer Battery H Type Chicken Cages System Completely Automatic Q235A 8tiers
| Product Name: | Egg Layer Battery H Type Chicken Cages System |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |

