All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ 2 5mm poultry cage ] match 98 Products.
160 Birds Egg Layer Chicken Cage A Type Equipments For Poultry Farms
| Product Name: | A Type Egg Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire |
| Type: | A Type Layer Chicken Cage |
Zn-Al Poultry Farm Cleaning Machine , 380V 3Phase Commercial Poultry Equipment
| Name: | Poultry Manure Removal System Of Battery Cage |
|---|---|
| Type: | Belt Type Cleaning, Scrapper Type Cleaning |
| Material: | Hot Dipped Galvanized Board/ Zn-Al Plate |
SGS 380V 50Hz Automatic Poultry Manure Removal System With Belt Conveyor
| Product Name: | Automatic Feces Clean Poultry Manure Removal System With Belt Conveyor |
|---|---|
| Machine Material: | Zinc-Aluminum Plate, Hot Dipped Glavanized Sheet |
| Driving Motor: | 1.5KW, 380V, 3Phase, 50Hz Or Be Customized |
Poultry Farm Hen Layer Chicken Cage H Frame Automatic Laying 8tiers
| Product Name: | H Frame Automatic Laying Hen Cage Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Zn-Al Poultry Farm Cleaning Machine , 380V 3Phase Commercial Poultry Equipment
| Name: | Poultry Manure Removal System Of Battery Cage |
|---|---|
| Type: | Belt Type Cleaning, Scrapper Type Cleaning |
| Material: | Hot Dipped Galvanized Board/ Zn-Al Plate |
Zn-Al Poultry Farm Cleaning Machine , 380V 3Phase Commercial Poultry Equipment
| Name: | Poultry Manure Removal System Of Battery Cage |
|---|---|
| Type: | Belt Type Cleaning, Scrapper Type Cleaning |
| Material: | Hot Dipped Galvanized Board/ Zn-Al Plate |
1.5KW Poultry Manure Removal System
| Product Name: | Belt Type Waste Feces Cleaning Machine Poultry Manure Removal System For Chicken House |
|---|---|
| Belt Material: | PP Manure Belt, 1.2mm Thickness |
| Manure Cleaning Machine: | Hot Galvanized Steel Or Zinc-Aluminum Steel |
H Type Poultry Litter Cleaning Machine , 1.5-3kw SGS Automatic Layer Poultry Equipment
| Product Name: | H Type Automatic Poultry Manure Removal System, Belt Type Manure Cleaning Remover |
|---|---|
| Cage Type: | H Type Poultry Chicken Cage |
| Manure Remover: | Hot Dipped Galvanized Steel |
3PH 1mm Hot Galvanized Steel Poultry Egg Collection System SGS Approval
| Product Name: | Egg Belt Conveyor Automatic Egg Collecting Machine For Layer Battery Cage System |
|---|---|
| Egg Collecting Machine Material: | Hot Dipped Galvanized Or Zinc-aluminum Side Plate |
| Egg Belt Color: | White Or Gray Color, With Red, Yellow, Blue, And Green Lines |
1.4m 1.75m Automatic Poultry Manure Belt System H Chicken Cage Use
| Keywords: | Poultry Manure Belt System |
|---|---|
| Manure Cleaning Type: | Belt Or Scraper Manure Collector |
| Material: | Hot Galvanized Or Stainless Steel, Zinc-aluminum |

