All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ 2 5mm poultry cage ] match 98 Products.
3-4 Layers Poultry Broiler Equipment SONCAP Moden Chicken Battery Cage
| Product Name: | Moden Poultry Farm Chicken Cage Broiler Equipment Auto Feeding System |
|---|---|
| Cage Type: | H And A Type Of Broiler Cage |
| Cage Layers: | 3 Or 4 Layers Of Broiler Equipment |
Multi Tier Poultry House Cleanout Equipment , 1.2mm 220v Battery Cage System
| Product Name: | Multi-Tier Automatic Layer Poultry Equipment For Poultry Dung Manure Cleaning |
|---|---|
| Marketing Type: | New Product 2021 |
| Dung Collector Machine: | Zn-Al Or 275g Hot Galvanized Steet |
1.75m 1.5kw HDG Poultry Manure Removal System For Battery Cage
| Keywords: | Poultry Farm Manure Cleaning Equipment Manure Remove System |
|---|---|
| Manure Cleaning Type: | Belt Or Scraper Manure Collector |
| Material: | Hot Galvanized Or Stainless Steel, Zinc-aluminum |
4 Tiers Chicken Egg Layer Battery Cage For Tanzania Poultry Farm Automatic Q235
| Product Name: | 4 Tiers Chicken Egg Layer Battery Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Egg Chicken Cage |
54-384 Birds/Set Layer Bird Cage , SONCAP Battery System Of Poultry Farming
| Other Name: | Battery Cage Poultry Farm, Egg Layer Chicken Coop, Layer Battery Cage |
|---|---|
| Type: | Battery Chicken Cage, H Type, A Type |
| Material: | Hot Dip Galvanized, Double Cold Galvanized |
Hens Layer Battery Chicken Cages System H Type Galvanized 384 Birds / Set
| Product Name: | H Type Battery Laying Hens Cage System Design Layer Chicken Cages |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Multi Tier Poultry House Cleanout Equipment , 1.2mm 220v Battery Cage System
| Product Name: | Multi-Tier Automatic Layer Poultry Equipment For Poultry Dung Manure Cleaning |
|---|---|
| Marketing Type: | New Product 2021 |
| Dung Collector Machine: | Zn-Al Or 275g Hot Galvanized Steet |
Galvanized 380V 120/150 Broiler Chicken Cage For Poultry SGS Certificated
| Product Name: | Automatic Galvanized Battery Broiler Chicken Cage For Sale Poultry House Design |
|---|---|
| Type: | Broiler Chicken Cage Of H Type/frame |
| Cage Size: | 1000x1000x440, 1500x1000x440, 890x1250x440mm |
1.2mm Poultry Manure Removal System
| Product Name: | Mechanical Poultry Manure Removal System, Automatic Chicken Farm Cleaner Machine |
|---|---|
| Manure Removal Type: | Belt Cleaning, Scrapper Removal System |
| Mechanical Feature: | Noiseless |
4 Tiers Chicken Egg Layer Battery Cage For Tanzania Poultry Farm Automatic Q235
| Product Name: | 4 Tiers Chicken Egg Layer Battery Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Egg Chicken Cage |

