All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ 2 5mm poultry cage ] match 98 Products.
Full Automatic Laying Chicken Cages Egg Layer Cage For Africa Poultry Hens Farms
| Other Name: | Full Automatic Laying Chicken Cages Chicken Egg Layer Cage For Africa Poultry Hens Farms |
|---|---|
| Cage Stand: | U Type Steel |
| Feed Trough: | Pure PVC Material, Zn-Al Steel Or Galvanized Steel |
380V 3 Phase Farm Layer Chicken Cage Poultry H Type Layer Cage
| Name: | Chicken Feeder Cages For Layers |
|---|---|
| Product Name: | Cages For Layers |
| Application: | Poultry Field Cages For Layers |
Full Automatic Laying Chicken Cages Egg Layer Cage For Africa Poultry Hens Farms
| Other Name: | Full Automatic Laying Chicken Cages Chicken Egg Layer Cage For Africa Poultry Hens Farms |
|---|---|
| Cage Stand: | U Type Steel |
| Feed Trough: | Pure PVC Material, Zn-Al Steel Or Galvanized Steel |
Poultry Field Chicken Farming Equipment 54 Birds A Type Layer Cage
| Name: | Chicken Feeder Cages For Layers |
|---|---|
| Product Name: | Cages For Layers |
| Application: | Poultry Field Cages For Layers |
3 Phase Farm Layer Chicken Cage Poultry H Type Layer Cage
| Accessories: | Feeder,layer Chicken Cage,wire Mesh, Nipple Drinker |
|---|---|
| Set Capacity: | 144/192/240/288 Layers |
| Cell Size: | 450*600*410mm |
Q235 Chicken Farming Equipment , 384 Birds / Set H Type Layer Cage
| Name: | Chicken Feeder Cages For Broiler |
|---|---|
| Product Name: | Cages For Broiler |
| Application: | Poultry Field Cages For Broiler |
Poultry Field Chicken Farming Equipment 90 Birds H Type Layer Cage
| Accessories: | Feeder,layer Chicken Cage,wire Mesh, Nipple Drinker |
|---|---|
| Set Capacity: | 144/192/240/288 Layers |
| Cell Size: | 450*600*410mm |
Modern Automatic 144 Birds Laying Battery Hen Cage Poultry Farming Equipment
| Product Name: | Laying Battery Hens Cage |
|---|---|
| Cage Type: | H/A Frame |
| Material: | Hot DIP Galvanized Chicken Layer Cage |
Welded Wire H Type Layer Chicken Cage Q235A Galvanized 2mm Chicken Farm Cage
| Condition: | New |
|---|---|
| Product Name: | H Type Layer Chicken Cage Q235A Galvanized 2mm Chicken Farm Cage |
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized |
Welded Wire H Type Layer Chicken Cage Q235A Galvanized 2mm Chicken Farm Cage
| Condition: | New |
|---|---|
| Product Name: | H Type Layer Chicken Cage Q235A Galvanized 2mm Chicken Farm Cage |
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized |

