All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ soncap broiler equipment ] match 206 Products.
Fully Automatic Broiler Chicken Poultry Cage Farm Equipment H Type Animal
| Product Name: | H Type Broiler Chicken Animal Poultry Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Color: | Silver White |
Poultry Farming Equipment Hot Galvanized H Type Automatic System Battery Broiler Chicken Cage
| Capacity: | 90-120 Chickens Broiler Chicken Cage |
|---|---|
| Ventilation System: | Yes |
| Number Of Nests: | 3-4 |
H Type Broiler Chicken Cage 3 Tier 4 Tier With Automatic Feeding System
| Product Name: | H Type Broiler Chicken Cage 3 Tier 4 Tier With Automatic Feeding System |
|---|---|
| Keyword: | Broiler Chicken Cage |
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
Poultry Farming Equipment Hot Galvanized H Type Automatic System Battery Broiler Chicken Cage
| Capacity: | 90-120 Chickens Broiler Chicken Cage |
|---|---|
| Ventilation System: | Yes |
| Number Of Nests: | 3-4 |
Battery 50000 Layers 5 Tier Broiler Cage System HDG Steel Material
| Product Information: | Battery Cage System For Broilers And Layers |
|---|---|
| Type: | Chicken Cage Of H Type |
| Capacity: | 54, 72, 90, 108, 144 Birds |
3 Tiers 4 Tiers H Type Broiler Poultry Farm Automatic Chicken Broilers Cage System
| Product Name: | H Type Broiler Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Broiler Chicken Cage |
Fully Automatic Broiler Poultry Farm Cage 5000 H Type Battery For Chicken
| Product Name: | H Type Battery Cage For Broiler Chicken |
|---|---|
| Type: | H Type Broiler Chicken Cage |
| Tiers: | 3 Or 4 Tiers |
Meat Broiler Chicken Cages With Automatic Poultry Feeding
| Product Name: | Broiler Cages With Automatic Poultry Feeding |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | A Type Broiler Chicken Cage |
144 Birds Broiler Breeder Battery Chicken Cages Layer 3 Tiers A Frame
| Product Name: | 3 Tiers A Frame Broiler Breeder Battery Chicken Cages Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire |
| Type: | A Type Broiler Chicken Cage |
A Type Poultry Broiler Chicken Cage Full Automatic House Farming Equipment
| Product Name: | Full Automatic A Type Poultry Broiler Chicken Cage House |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire |
| Type: | A Type Broiler Chicken Cage |

