All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ soncap broiler equipment ] match 206 Products.
Automatic Broiler Poultry Cages Equipment 3 Tiers 4 Tiers H Type
| Product Name: | 3 Tiers 4 Tiers H Type Poultry Cages For Broilers |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Broiler Chicken Cage |
Automatic Broiler Chicken Cage Farm Equipment Poultry 3 Tiers
| Product Name: | Automatic Broiler Chicken Farm Equipment Poultry Cage From China Supplier |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | A Type Broiler Chicken Cage |
Modern Automatic Broiler Chicken Farming Equipment H Type Poultry Broiler Cage for Nigeria
| Product Name: | H Type Poultry Broiler Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Broiler Chicken Cage |
Poultry Equipment Chicken Broiler Cage A Type For Nigeria Farm 5 Tiers
| Product Name: | Poultry Equipment A Type Chicken Broiler Cage For Nigeria |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire |
| Type: | A Type Broiler Chicken Cage |
H Type 3 Tiers 4 Tiers Poultry Farm Broiler Cage Equipment for 50000 chickens
| Product Name: | H Type 3 Tiers 4 Tiers Poultry Farm Broiler Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Broiler Chicken Cage |
Galvanized Steel Broiler Poultry Farm Equipment H Type 10000 Birds Battery Broiler Poultry Chicken Cage
| Product Name: | H Type 10000 Birds Battery Broiler Poultry Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Broiler Chicken Cage |
Hot Dip Broiler Battery Rearing Cage Galvanized Poultry Farming Meat
| Product Name: | Hot Dip Galvanized Poultry Farming Meat Broiler Battery Rearing Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Broiler Chicken Cage |
H Type Battery Broiler Chicken Cage Automatic For Poultry Farm
| Product Name: | H Type Automatic Battery Broiler Chicken Cage For Poultry Farm |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Broiler Chicken Cage |
Poultry Farming Equipment H Type Automatic System Battery Broiler Chicken Cage
| Capacity: | 90-120 Chickens Broiler Chicken Cage |
|---|---|
| Ventilation System: | Yes |
| Number Of Nests: | 3-4 |
380V Broiler Automatic Feeder , 500KGS Hot Dip Galvanized Chicken Cage Equipment
| Name: | Automatic Poultry Feeding System Of Battery Cage |
|---|---|
| Type: | Hopper Trolley Feeding Machine, Gantry Feeding Machine |
| Material: | Hot Galvanized Steel Board |

