All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ soncap automatic poultry feeding system ] match 378 Products.
H Type Chicken Raising System Automatic Poultry Farm For Broiler Layer Breeding
| Product Name: | H Type Battery Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Cage Size: | 1800x1200x2140mm, 1800x1200x2790mm |
380V 50HZ Automatic Broiler Equipment For Chicken Houses Has Received SONCAP Approval.
| Name: | Broiler Equipments Poultry Farming |
|---|---|
| Type: | Broiler Chicken Cage System, Broiler Floor System |
| Material: | Hot Galvanized Steel |
Full Automatic Battery Chicken Cage Hot Dip Galvanized Wire 3-4 Layers
| Anti-corrosion Treatment: | Yes |
|---|---|
| Capacity: | 90-160 Chickens |
| Number Of Doors: | 3-4 |
Poultry Equipment Egg Layer Chicken Cage Automatic For South Africa Farm
| Product Name: | Automatic Chicken Poultry Equipment Egg Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | A Type Layer Chicken Cage |
Automatic Egg Layer Chicken Cage Poultry Equipment For South Africa Farm
| Product Name: | Automatic Chicken Poultry Equipment Egg Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | A Type Layer Chicken Cage |
A Type Battery Hens Layer Chicken Cage Automatic Poultry Farm Equipment
| Product Name: | A Type Automatic Battery Hens Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel |
| Type: | A Type Layer Chicken Cage |
380V Broiler Automatic Feeder , 500KGS Hot Dip Galvanized Chicken Cage Equipment
| Name: | Automatic Poultry Feeding System Of Battery Cage |
|---|---|
| Type: | Hopper Trolley Feeding Machine, Gantry Feeding Machine |
| Material: | Hot Galvanized Steel Board |
380V Broiler Automatic Feeder , 500KGS Hot Dip Galvanized Chicken Cage Equipment
| Name: | Automatic Poultry Feeding System Of Battery Cage |
|---|---|
| Type: | Hopper Trolley Feeding Machine, Gantry Feeding Machine |
| Material: | Hot Galvanized Steel Board |
U Type HDG Steel Chicken Food Feeder , 3-8tiers Automatic Feeding System For Chickens
| Product Name: | Stable High Efficiency Automatic Poulty Feeding System Equipments For Laying Hens Farm |
|---|---|
| Layers Of Cage: | 3/4/5/6/8 Tiers Of Poultry Cage |
| Cage Stand: | U Type Galvanized Steel |
360degree Poultry Drinking System , SONCAP 2-3 Poultry Nipple Drinker System
| Product Name: | Automatic Poultry Drinking System Water Drinker For Battery Chicken Cage |
|---|---|
| Cage Type: | A Or H Frame Battery Cage |
| Water Pipe Material: | Plastic Engineering |

