All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ q235 steel layer farming cage ] match 672 Products.
H Type Automatic Layer Chicken Cage Poultry Chicken Farm Used
| Product Name: | Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
Poultry Battery Layer Chicken Cage Hopper Feeding
| Accessories: | Feeder,layer Chicken Cage,wire Mesh, Nipple Drinker |
|---|---|
| Set Capacity: | 144/192/240/288 Layers |
| Cell Size: | 450*600*410mm |
H Type Automatic Battery Layer Chicken Cages 6Tiers Poultry Farm Equipment
| Prodcut Name: | H Type Automatic Poultry Farm Equipment Battery Layer Chicken Cages |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Galvanized Layer Chicken Cages Automatic H Type Poultry For Farming
| Product Name: | H Type Chicken Cages Layer Poultry For Farming Equipment |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
A Type Laying Hens Layer Chicken Cage Battery Poultry Farm Egg For Tanzania
| Product Name: | A Type Laying Hens Battery Poultry Farm Egg Layer Chicken Cage For Tanzania |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire |
| Cage Size: | 195*230*150cm, 215*230*200cm |
A Type Battery Hens Layer Chicken Cage Automatic Poultry Farm Equipment
| Product Name: | A Type Automatic Battery Hens Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel |
| Type: | A Type Layer Chicken Cage |
3-4 Tiers Battery Layer Chicken Cage For Laying Hens Farm ISO9001 Listed
| Name:: | Egg Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235 Bridge Steel Hot Dipped Galvanized |
| Tier/Floors: | 3, 4 Tiers |
H Type Layer Chicken Cage Hot Dipped Galvanised Chicken Farm
| Product Name: | Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
3-4 Tiers Battery Layer Chicken Cage For Laying Hens Farm ISO9001 Listed
| Name:: | Egg Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Material: | Q235 Bridge Steel Hot Dipped Galvanized |
| Tier/Floors: | 3, 4 Tiers |
Hot Galvanized Long Lifespan Layer Battery Cages For Farm
| Product Name: | Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |

