All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ q235 steel layer farming cage ] match 672 Products.
9 Tiers Poultry Battery Layer Chicken Cage Hopper Feeding
| Name: | Chicken Feeder Cages For Layers |
|---|---|
| Product Name: | Cages For Layers |
| Application: | Poultry Field Cages For Layers |
Q235A Battery Layer Chicken Cages Poultry Farm 6tiers
| Product Name: | Battery Cage Poultry Farm Chicken Farms |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Automatic Egg Chicken Layer Battery Cages For Ghana Farm 43 * 41 * 41cm
| Product Name: | Automatic Battery Egg Chicken Layer Cage Battery Cages |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | A Type Layer Chicken Cage |
Q235A Battery Layer Chicken Cages Poultry Farm 6tiers
| Product Name: | Battery Cage Poultry Farm Chicken Farms |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
A Type Poultry Battery Layer Chicken Cage System Hot Galvanized Q235 Steel Wire
| Other Name: | A Type Poultry Battery Layer Chicken Cage System, Poultry Layer Cage |
|---|---|
| Cage Frame: | U Shaped Layer Cage Stand |
| Material: | Hot Galvanized, Q235 Steel Wire |
Chicken Raising A Frame Layer Cages , 3-4tier SONCAO Layer Poultry Farm Cage
| Other Name: | Battery Cage System For Egg Laying Chicken Poultry Farm Cage |
|---|---|
| Tiers/levels: | 3 Or 4 Layers Poultry Farm Cage |
| Cage Type: | A Or H Frame Of Layer Poultry Farm Cage |
Chicken Raising A Frame Layer Cages , 3-4tier SONCAO Layer Poultry Farm Cage
| Other Name: | Battery Cage System For Egg Laying Chicken Poultry Farm Cage |
|---|---|
| Tiers/levels: | 3 Or 4 Layers Poultry Farm Cage |
| Cage Type: | A Or H Frame Of Layer Poultry Farm Cage |
H Type Layer Chicken Cage Hot Dipped Galvanised Chicken Farm
| Product Name: | Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
Poultry Chicken Farm Used Layer Chicken Cage 9 Layers / Cell
| Product Name: | Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
H Type Automatic Egg Layer Chicken Farm Cage Cold Galvanized
| Product Name: | Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |

