All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ chicken poultry control shed system ] match 76 Products.
46000m3/H Chicken Farm Industrial Ventilation Fan 1270mm Poultry Control Shed System
| Product Name: | Chicken Farm Poultry Environmental Control System Ventilation Fan |
|---|---|
| Size: | 1380x1380x450mm |
| Dia. Of Blades: | 1270mm |
Automatic Chicken Broilers Cage System 4 Tiers 5 Tiers H Type Poultry Farm Shed
| Product Name: | 4 Tiers 5 Tiers H Type Modern Design Poultry Farm Shed Automatic Chicken Broilers Cage System |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot /Cold Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Broiler Chicken Cage |
H Type 3 Tiers Chicken Poultry Cage 5 Layers/Cell For Farm
| Product Name: | Poultry Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
H Type 3/4 Tiers Chicken Poultry Cage Hot Galvanized Silver Color
| Product Name: | Poultry Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
Galvanizing Meat Chicken Poultry Farm Cage Automatic Broiler Cage 272 Birds
| Name: | Chicken Feeder Cages For Broiler |
|---|---|
| Product Name: | Cages For Broiler |
| Application: | Poultry Field Cages For Broiler |
Chicken Raising A Frame Layer Cages , 3-4tier SONCAO Layer Poultry Farm Cage
| Other Name: | Battery Cage System For Egg Laying Chicken Poultry Farm Cage |
|---|---|
| Tiers/levels: | 3 Or 4 Layers Poultry Farm Cage |
| Cage Type: | A Or H Frame Of Layer Poultry Farm Cage |
Chicken Raising A Frame Layer Cages , 3-4tier SONCAO Layer Poultry Farm Cage
| Other Name: | Battery Cage System For Egg Laying Chicken Poultry Farm Cage |
|---|---|
| Tiers/levels: | 3 Or 4 Layers Poultry Farm Cage |
| Cage Type: | A Or H Frame Of Layer Poultry Farm Cage |
8.67m/Min Livestock Automatic Chicken Feeder System , SGS 0.75kw Chicken Feed For Laying Hens
| Other Name: | Battery Chicken Poultry Layer Cages Automatic Livestock Feeding |
|---|---|
| Cage Wire: | 3-6mm Wire Mesh Layer Cages |
| Cage Door: | Horizontal Sliding Large Door |
8.67m/Min Livestock Automatic Chicken Feeder System , SGS 0.75kw Chicken Feed For Laying Hens
| Other Name: | Battery Chicken Poultry Layer Cages Automatic Livestock Feeding |
|---|---|
| Cage Wire: | 3-6mm Wire Mesh Layer Cages |
| Cage Door: | Horizontal Sliding Large Door |
Galvanized Steel Smart Mini Poultry Cage System 3birds/Door 5doors
| Other Name: | Galvanized Steel Animal Cage Egg Chicken Cage Farm Equipment |
|---|---|
| Cage Layers: | 3, 4, 5, 6, 8 Layers Of Egg Chicken Cage |
| Each Door Size: | 430x410x410, 450x600x410, 650x625x440 |

