All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ chicken poultry control shed system ] match 76 Products.
Hot Sale Poultry Farm H Type Chicken Layer Cage With Full Automatic System
| Product Name: | Poultry Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
3-6mm Wire Battery Broiler Equipment SGS H Type Poultry Farm Cage
| Keywords: | H Type Broiler Layer Battery Chicken Equipment Poultry Farm Cage |
|---|---|
| Feed Trough: | Galvanized Aluminum Feeders, 1.0mm Thickness |
| Water Pipes: | 25mm Square Or Round Water Tubes |
3-6mm Wire Battery Broiler Equipment SGS H Type Poultry Farm Cage
| Keywords: | H Type Broiler Layer Battery Chicken Equipment Poultry Farm Cage |
|---|---|
| Feed Trough: | Galvanized Aluminum Feeders, 1.0mm Thickness |
| Water Pipes: | 25mm Square Or Round Water Tubes |
5 Layer Q235 Battery Egg Layer Cages Poultry Field Chicken Cage
| Name: | Chicken Feeder Cages For Broiler |
|---|---|
| Product Name: | Cages For Broiler |
| Application: | Poultry Field Cages For Broiler |
H Type Layer Chicken Cages System Q235A Automatic Laying Hen Egg Battery
| Product Name: | Automatic Laying Hen Egg Layer Battery H Type Chicken Cages System |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | H Type Layer Chicken Cage |
Cold Galvanized Steel Automatic Poultry Cage With Cleaning And Feeding System
| Name: | Chicken Feeder Cages For Broiler |
|---|---|
| Product Name: | Cages For Broiler |
| Application: | Poultry Field Cages For Broiler |
45x41x50 Cm Battery Layer Chicken Cage Hot Galvanized Silver Color
| Product Name: | Poultry Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |
4 Doors q235 H Type Battery Broiler Equipment 3 Layers Poultry Shed
| Keywords: | H Type Automatic Broiler Equipment Poultry Shed Design Chicken Farm |
|---|---|
| Marketing Type: | New Product 2021 |
| Cage Size: | 1500x1000x440mm, 1000x1000x440mm |
30000 Chicken Egg Layer Cages
| Keywords: | Battery Cage For Layer, Automatic Chicken Layer Cage, 30000 Birds Layer Cage |
|---|---|
| Type: | H Frame Of Battery Cage |
| Dimension: | 65x62.5x50cm; 45x50x41cm |
Hot Dipped Galvanized H Type Egg Layer Chicken Cage
| Product Name: | Layer Chicken Cage |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Hot/cold Galvanized Steel Wire Mesh |

