All Products
-
Mr. Umar JibrilWe have been cooperating with Silver Star since the year of 2011, our first chicken farm layer cage order is also very strong so far. High quality and durable cages, i am very satisfied. -
Mr. BryanSiver Star battery chicken cage is worth to order: Last year we cooperated first time on hot dip galvanizing layer chicken cage. I was really surprised with the poultry cage when i recevied. What's more, Siver Star gave us more patient installation guidance. Now my farm is running very well, soon i will prepare for my second house. -
Mr. Halim SatriaIt is unforgettable for us to meet on exhibition booth, we talked with Silver Star manager Ms. Joise, and started our first business for my new chicken farms with automatic chicken cage. Ms. Joise send the engineer to guide installation for me, easy to operate, i am thankful.
Keywords [ 200 birds 4 tier layer cage ] match 225 Products.
3, 4, 5 Tiers A Frame Layer Cages Chicken Poultry Laying Hens House Equipment
| Name: | 3, 4, 5 Tiers A Frame Layer Cages Chicken Poultry Laying Hens House Equipment |
|---|---|
| Layer Cage Type: | A Type Battery Cage |
| Wire Material: | Q235, Hot-dip Galvanized Layer Cage |
3, 4, 5 Tiers A Frame Layer Cages Chicken Poultry Laying Hens House Equipment
| Name: | 3, 4, 5 Tiers A Frame Layer Cages Chicken Poultry Laying Hens House Equipment |
|---|---|
| Layer Cage Type: | A Type Battery Cage |
| Wire Material: | Q235, Hot-dip Galvanized Layer Cage |
3, 4, 5 Tiers A Frame Layer Cages Chicken Poultry Laying Hens House Equipment
| Name: | 3, 4, 5 Tiers A Frame Layer Cages Chicken Poultry Laying Hens House Equipment |
|---|---|
| Layer Cage Type: | A Type Battery Cage |
| Wire Material: | Q235, Hot-dip Galvanized Layer Cage |
5 Layer Q235 Battery Egg Layer Cages Poultry Field Chicken Cage
| Name: | Chicken Feeder Cages For Layers |
|---|---|
| Product Name: | Cages For Layers |
| Application: | Poultry Field Cages For Layers |
Automatic Birds Harvesting Battery Chicken Cage For Broilers Chicken Raising Equipment
| Product Name: | Chicken Raising Equipment Battery Chickens Cages For Broilers |
|---|---|
| Type: | H Type Broiler Cage |
| Surface Treatment: | Hot DIP Galvanized |
3 Tiers 4 Tiers Layer Chicken Battery Cage In Poultry Farm A Type
| Product Name: | A Type 3 Tiers 4 Tiers Layer Chicken Battery Cage In Poultry Farm |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | A Type Layer Chicken Cage |
3 Tiers 4 Tiers Layer Chicken Battery Cage In Poultry Farm A Type
| Product Name: | A Type 3 Tiers 4 Tiers Layer Chicken Battery Cage In Poultry Farm |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel Wire Mesh |
| Type: | A Type Layer Chicken Cage |
Modern Farming Chicken Egg Layer Cages Galvanized Opening Structure
| Name: | Chicken Feeder Cages For Layers |
|---|---|
| Product Name: | Cages For Layers |
| Application: | Poultry Field Cages For Layers |
10000 Birds Battery Chickens Farm Layer Cage A Type Poultry Farming
| Prodcuct Name: | A Type Battery Chickens Farm Layer Cage |
|---|---|
| Material: | Q235A Hot Dipped Galvanized Steel |
| Type: | A Type Layer Chicken Cage |
Full Automatic Laying Chicken Cages Egg Layer Cage For Africa Poultry Hens Farms
| Other Name: | Full Automatic Laying Chicken Cages Chicken Egg Layer Cage For Africa Poultry Hens Farms |
|---|---|
| Cage Stand: | U Type Steel |
| Feed Trough: | Pure PVC Material, Zn-Al Steel Or Galvanized Steel |

